Zbiorniki z tworzyw sztucznych

Rolnictwo, przemysł, produkcja oraz wiele innych dziedzin wymaga magazynowania cieczy. Zbiorniki z tworzywa sztucznego pozwalają na skuteczne przechowywanie różnorakich cieczy. Zbiorniki PE konstruowane z pomocą specjalistycznych programów inżynierskich, by wytrzymały odpowiednią ilość cieczy oraz spełniały wymogi składowe dla konkretnych materiałów do magazynowania. Konstruowane są z litych płyt z tworzywa oraz wzmocnień wykonanych z profili stalowych zabezpieczonych przed korozją. Zbiorniki z tworzyw sztucznych w zależności od rozmiaru i pojemności, która może osiągnąć nawet 50 m3 przy długości całkowitej 15 m, są przywożone w całości lub konstruowane na miejscu , w którym mają zostać umieszczone. Proces konstrukcji zbiornika opiera się na spawaniu płyt z tworzywa sztucznego i profili stalowych, co pozwala na montaż zbiorników w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach wejścia. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu zbiornik z tworzywa zmieści się w piwnicy, hali produkcyjnej czy podbaseniu. Na specjalne zlecenie firm istnieje możliwość stworzenie zbiornika bez stalowych wsporników.

Rodzaje zbiorników:

  • Zbiorniki PE prostopadłościenny sprawdzi się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Prostokątny kształt oraz proces projektowania pozwala na dostosowanie zbiornika idealnie do preferencji klienta oraz pomieszczenia w jakim ma zostać umieszczony. Idealne dopasowanie to oszczędność przestrzeni. Maksymalna wytwarzana pojemność zbiornika prostopadłościennego wynosi 25 m3.
  • Zbiornik PE cylindryczny najczęściej wykonywane są ze zwijanych i spawanych płyt z tworzywa sztucznego oraz stalowych wzmocnień. Tworzone w rozmiarze do 20 m3. Proces produkcji bardzo wysokich zbiorników opiera się o technologię rury nawojowej.

Sprawdź zbiorniki z tworzyw sztucznych Transcom.

Zbiornik z tworzywa sztucznego spełnia normy atestu PZH co gwarantuje bezpieczeństwo stosowania tego rodzaju produktów do magazynowania. Zbiorniki z tworzyw sztucznych nie mogą pracować w warunkach podciśnienia i nadciśnienia.

Zbiorniki PE mają stosowane są najczęściej w:

  • przemyśle chemicznym
  • przemyśle spożywczym
  • produkcji napojów
  • produkcji papieru
  • budowie basenów kąpielowych
  • cynkowaniu ogniowym
  • zakładach galwanicznych
  • oczyszczaniu i uzdatnianiu wody

Zbiorniki termoplastyczne mają wiele zastosowań. Spełnianie odpowiednich norm i atestów jest podstawą bezpieczeństwa tego typu rodzaju magazynów. Zbiorniki z tworzyw sztucznych są konstrukcjami bezpiecznymi, które umożliwiają magazynowanie przydatnych materiałów.