Zabezpieczenia sieci SN – sprawdzamy ofertę firmy Zeg-Energetyka

Współcześnie nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez elektryczności. I nie mowa tu o dostępie do światła, już sam brak internetu wystarcza, by odczuć poważny dyskomfort. Jednak przy tak kolosalnym zużyciu energii musimy mieć świadomość, że gdyby nie odpowiednie zabezpieczenie sieci SN, bylibyśmy w większym zagrożeniu, niż przypuszczamy. Na dobrą sprawę, jesteśmy zewsząd otoczeni energią elektryczną – urządzenia domowe, tv, radio, komputery, laptopy, smartfony, a także sieci elektryczne w budynkach i poza nimi. Gdyby przepływ tej energii był niekontrolowany, mogłoby poprzez spięcia regularnie dochodzić do tragedii.

Przekaźniki elektroenergetyczne jako sposób na pełną kontrolę nad naszymi sieciami

Odchodząc od tych wizji, chcemy zaprezentować skuteczne rozwiązania do kontroli przepływu napięcia i zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa. Firma Zeg-Energetyka oferuje między innymi różnego rodzaju przekaźniki elektromagnetyczne, napięciowe, prądowe oraz specjalne modele na zamówienie klienta. Urządzenia tego typu oferują szereg możliwości prewencyjnych przed skutkami wadliwego funkcjonowania sieci elektrycznej. W wypadku bezpośredniego zagrożenia system odcina obieg prądu, tym samym nie dopuszczając na przykład do przeciążenia układu. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi możemy monitorować wszystkie zmiany, a także rejestrować wszelkie zmiany w obrębie pola, co pozwala na wyciąganie wniosków z prowadzonych obserwacji i wykrycie aktywności, która stwarza zagrożenie. Oprogramowanie urządzenia umożliwia zarówno operowanie ręczne przekaźnikiem, jak i zdalne za pomocą specjalnego systemu. Urządzenie posiada także wiele użytecznych opcji jak na przykład wykrywanie uszkodzonych izolacji kabla.

Innymi produktami, które ma w swojej ofercie Zeg-Energetyka są zespoły sygnalizacji zakłóceniowej, rezystory dociążające obwody wtórne, konwertery łączy różnego rodzaju oraz moduły komunikacyjne dla cyfrowych zespołów automatyki zabezpieczeniowej i sterowniczej dla sieci rozdzielczych. Firma dysponuje także oprogramowaniem typu SmiS – Systemów Monitoringu i Sterowania. Oferta firmy jest przygotowana w taki sposób, by zaoferować kompletne zabezpieczenie, bez konieczności dokonywania dodatkowych produktów z innych źródeł. Dodatkowym plusem jest możliwość odbycia szkoleń z zakresu zakupionych urządzeń oraz serwis pogwarancyjny, na którym można polegać. Podsumowując, jest to rzetelna firma oferująca nowoczesne rozwiązania najwyższej jakości, które zapewnią bezpieczeństwo w każdym miejscu wykorzystującym duże ilości energii.

Szczególnie polecamy Zabezpieczenia sieci SN firmy Zeg-Energetyka – Polskiego producenta!