Wynajem podestów ruchomych oszczędnością dla dużych firm?

Wiele przedsiębiorstw zajmuje się wykonywaniem przeróżnego rodzaju prac wysokościowych. Niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt mechaniczny, który poza zdolnością do dosięgnięcia trudno dostępnych, wysoko położonych miejsc, musi to robić w sposób absolutnie bezpieczny i niezagrażający zarówno pracownikom, jak i wszystkim osobom w pobliżu. Czy jednak warto wydawać setki tysięcy złotych na taki sprzęt, czy lepiej związać się umową wynajmu. Sprawdźmy!

Zalety i wady wynajmu

Jeżeli decydujemy się na wynajem tak zaawansowanego sprzętu, to warto przekalkulować sobie wszystkie oszczędności płynące z tego tytułu. Na pewno odpada koszt miejsca, w którym musimy przetrzymywać tak wielki pojazd. Oszczędzamy także na jego konserwacji, a także na ewentualnych naprawach, które – nie oszukujmy się – do najtańszych nie należą. Oczywiście nie ponosimy też kosztów samej maszyny. Wynajem podestów ruchomych w AA Herkules będzie szczególnie opłacalny dla firm, które będą potrzebowały tego typu rozwiązania okazjonalnie lub okresowo. Wadą wynajmu jest odpowiedzialność, jaka ciąży na wynajmującym, za ewentualne uszkodzenie podestu w wyniku nieprawidłowego użytkowania oraz możliwość braku określonych maszyn w danym momencie.

Ceny wynajmu sięgają od 150 do 450 złotych za dobę, w zależności od mocy modelu i jego zaawansowania. Jest to niewielka cena, nawet w przypadku dość częstego korzystania z tej usługi.