Ursus 360- wizytówka polskiej wsi.

ursus 360 części

Ciągniki marki Ursus pozostają wciąż najbardziej popularnymi wśród polskich rolników. Model Ursus 360 powstał z przekształcenia 355. Jest to średniej wielkości ciągnik nadający się idealnie do gospodarstw średniej wielkości.

Jego produkcja rozpoczęła się w 1976 roku i trwała szesnaście lat, do 1992 roku. Produkcja odbywała się w Zakładach Mechanicznym Usus w Warszawie. Nieprodukowane od blisko dwudziestu pięciu lat, jeżdżą po polskich wsiach i dzielnie służą gospodarzom. Wydawać by się mogło, że problemem mogą być części zamienne do owego traktora. Jednak szereg sklepów internetowych oferuje nowe części do Ursusa 360.

 

Polskie firmy produkcyjne wychodzą naprzeciw wszystkim tym, którzy zadowoleni ze swych wieloletnich ciągników nie chcą bądź zwyczajnie nie potrzebują zmian. Tu leży bogactwo niektórych sklepów internetowych polegające na tym, iż nie sprzedają używanych części czy takich, które „mogą pasować, acz nie muszą” tylko współpracują z producentami tworzącymi części zamienne dokładnie do konkretnych modeli ciągników, które idealnie współdziałają z tymi oryginalnymi.

Ursus 360 to jeden z najbardziej klasycznych ciągników, niejako wizytówka polskiej, rolniczej wsi, awaria może unieruchomić cale gospodarstwo i opóźnić zbiór plonów czy zasiewy. Umieszczanie w dość wiekowych ciągnikach starych, zużytych części jedynie pogorszy jego stan a zamiast pomoc- zaszkodzi. O tak ważny element wyposażenia gospodarstwa należy zatem dbać w obawie przed całkowitym zniszczeniem. Część rolników wręcz nie wyobraża sobie pracy przy gospodarstwie bez tego mocnego ciągnika.