Ursus 330, krótka historia marki.

ursus 330 części

Właściciele traktorów Ursus bardzo często zmagają się z problemem części do swej maszyny. Nie produkowane od ponad dwudziestu lat ciągniki powoli przechodzą do historii. Swe lata świetności mają już dawno za sobą, jednak ci rolnicy, którzy poświęcali dużo uwagi i dbali o ich dobry stan techniczny, po dziś dzień cieszą się z ich działania.
Ursus 330 był swego czasu jednym z najpopularniejszych ciągników produkowanych w Warszawskich Zakładach Mechanicznych Ursus. Sama marka ma ponad 120 lat, działa do dziś dnia i dalej produkuję traktory oraz przyczepy, koparki i innego rodzaju urządzenia rolniczo- gospodarcze.
Firma Ursus została założona w 1893 roku przez trzech inżynierów: Ludwika Rossmana, Kazimierza Mateckiego, Emila Schonfelda oraz czterech przedsiębiorców: Stanisława Rostkowskiego, Aleksandra Radzikowskiego, Karola Strassburgera o Ludwika Fijałkowskiego. Interes rozkręcili z oszczędności posagowych siedmiu córek, każdy dołożył swoją część. Początkowo produkowali armaturę dla przemysłu cukrowniczego, spożywczego i gorzelniczego, hydranty przeciwpożarowe oraz armaturę wodociągową. Na swoich wyrobach zostawili sygnaturę „P7P”, która miała oznaczać „Posag 7 Panien”.
Dopiero w 1920 roku firma przekształciła się w Fabrykę Silników i Traktorów „Ursus” Sp. Akc. Pierwszy traktor zjechał z taśmy produkcyjnej jednak dopiero dwa lata później. Początkowe projekty zakładały produkcję silników spalinowych o mocy 600 KM a także traktorów. Sytuacja polityczna zmusiła zakład do rozszerzenia produkcji o zamówienia dla wojska.
Traktory, które znamy z polskiej wsi produkowane były w latach 80tych i 90tych. Zapraszamy do poznania najnowszej historii Ursusa!