Opony do ciągników Ursus

opony ursus

Na rynku znaleźć można szeroką ofertę opon dla pojazdów rolniczych Ursus. Fakt ten oczywiście bardzo cieszy wszystkich posiadaczy traktorów. Niezwykle bogaty asortyment znajdą dla siebie posiadacze ciągników z oponami 380/70 R28.


Warto już powoli zacząć myśleć o sezonowych naprawach i zabiegach konserwacyjnych. Jednym z najważniejszych zadań jest przegląd opon i ich ewentualna wymiana. Ciągniki Ursus najczęściej wyposażane były w opony o rozmiarze 380/85 R28 (według stosowanych wcześniej oznaczeń 14.9). Oczywiście ogumienie to ciągle jest najczęściej kupowane przez posiadaczy traktorów. Istnieje także możliwość zamontowania na Ursusy szerszych opon. Śmiało możemy rozglądać się z ogumieniem w rozmiarze 420/70. Wybór ten świetnie sprawdzi się, jeśli posiadany przez nas ciągnik ma wykonywać nieco cięższe niż normalnie prace. Naturalnie zdecydowanie się na szerszą oponę R28 wiąże się z większymi kosztami. Należy liczyć się z wydatkiem większym o 500 złotych niż w przypadku opony o standardowym dla ciągników Ursus rozmiarze.

Warto wspomnieć także o ofercie zróżnicowanej ze względu na budowę opony. Do wyboru mamy bowiem ogumienie diagonalne, które wyróżnia wysoka sztywność oraz odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Niestety odbywa się to kosztem ograniczenia powierzchni, którą bieżnik przylega do podłoża. Inaczej jest w przypadku opon radialnych do traktorów Ursus. Przylegają one bowiem lepiej do podłoża, co sprawia, że zapewniają lepszy uciąg, dużo mniejsze gniecenie gleby oraz bardzo komfortową jazdę. Ich wadą jest mniejsza wytrzymałość przeciw uszkodzeniom. Niestety także cena opon radialnych nie zachęca do kupna, ponieważ ich podstawowy model jest dwa razy droższy niż standardowa opona diagonalna.

Na szczęście użytkownicy maszyn rolniczych Ursus mogą zakupić także opony używane. Ich cena jest oczywiście sporo niższa niż w przypadku nowego produktu. Niestety ogumienie szybko się zużywa, więc zakup używanych opon może okazać się na dłuższą metę mało korzystny. Należy pamiętać, że na ogumieniu nie powinno się oszczędzać, ponieważ od niego zależy komfort, szybkość i efektywność pracy oraz nasze bezpieczeństwo. Szeroka ofertę ogumienia przygotował dla swoich klientów sklep internetowy Agri Truck – opony Ursus.