Ogrzewanie podłogowe MATEC

Rozwiązania grzewcze cały się rozwijają, a technologia umożliwia wykorzystanie coraz to ciekawszych i skuteczniejszych technik do tego celu. Poza nowoczesnymi sposobami wykonywania ociepleń bardzo dużą popularność w ostatnim czasie zyskują maty grzewcze. Przekonajmy się, dlaczego i co zyskujemy, wybierając taki sposób ogrzewania.

Komfort i praktyczność w jednym

 

Maty grzewcze są najczęściej wykorzystywane w dwóch rozwiązaniach – pierwsze z nich to ogrzewanie podłogowe w budynkach mieszkalnych, lecz także w firmach i wszelkiego rodzaju zamkniętych obiektach sportowych. Jest to alternatywny sposób ogrzewania pomieszczeń polegający na umieszczeniu specjalnych przewodów grzewczych pod powierzchnią podłogi – najczęściej płytek, kafelek i paneli. Ciepło pochodzące z podłogi nie tylko ogrzewa nasze stopy, lecz także unosi się do góry, przez co ocieplone jest całe pomieszczenie. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród młodych rodziców, którzy chcą zapewnić dziecku maksymalny komfort i ciepło podczas jego zabaw na podłodze. Zaletą jest także brak jakichkolwiek pieców, pomp cieplnych, rur i kaloryferów, a więc elementów, które zabierają w mieszkaniu sporo miejsca, a przy tym mogą być niebezpieczne, na przykład dla wymienionych powyżej dzieci. Maty grzewcze wykorzystują wyłącznie energię elektryczną, więc jest to o wiele prostszy sposób na ogrzewanie i nie wymaga zakupu opału na nadchodzący sezon grzewczy.

Drugim, bardzo praktycznym wykorzystaniem tego rozwiązania jest ocieplanie podjazdów, tarasów, a nawet krótkich odcinków powierzchni użytkowej, która w porze zimowej stwarza zagrożenie z powodu oblodzenia. Dzięki podgrzewanym chodnikom i tarasom nie ulegniemy wypadkowi z przyczyn pogodowych oraz zapewnimy sobie bezpieczne dojście/przejazd do pożądanej lokacji. Dużą zaletą jest także możliwość optymalizacji wydzielanej temperatury, dzięki czemu możemy dostosować ją do naszych indywidualnych potrzeb. Wysoka jakość i najlepsze materiały wykorzystane do stworzenia mat grzewczych równie dobrze sprawdzą się przy ocieplaniu rur i rynien, by uniknąć zamarznięcia wodociągów lub nie narażać się na spadające sople.

Na korzyść mat grzewczych przemawia fakt, że jest to inwestycja na lata o wysoce praktycznym zastosowaniu. Łatwy montaż, wygoda użytkowania oraz oszczędność przestrzeni z pewnością zostanie doceniona, a komfort, jaki wprowadzi mata grzewcza, wprawi w zadowolenie każdego posiadacza.

Maty grzewcze oferuje firma Zamel.