Jak uszczelnić dach?

uszczelnianie-dachu

Nieszczelny dach może być przyczyną wielu niefortunnych zdarzeń, takich jak przeciekający sufit, zalane pomieszczenia, występująca pleśń czy nawet zniszczenie instalacji elektrycznej wewnątrz budynku. Aby uniknąć takich niefortunnych sytuacji, prezentujemy, w jaki sposób znacząco podnieść szczelność i wytrzymałość dachu.

Zrywać dach czy szukać alternatywy?

Zerwanie powierzchni dachu to zabieg kosztowny i pracochłonny, który wymaga również zatrudnienia specjalisty. Na szczęście istnieją środki, które przy niewielkim wkładzie własnym pozwolą cieszyć się szczelnym dachem. Przykładem takich preparatów są produkty firmy DuroDach. Dzięki nim i im pokrewnym możemy doprowadzić dach do porządku bez konieczności jego całkowitej wymiany.

Przed rozpoczęciem wszystkiego należy dokładnie wyczyścić powierzchnię dachu, ze wszelkich zabrudzeń, liści, piachu i podobnych zanieczyszczeń. Jeżeli zauważamy bąble powstałe na dachu, należy je przeciąć i dokładnie osuszyć przed przystąpieniem do nakładania preparatów. Pozwoli to na dokładne pokrycie oraz uniknięcie wykruszania się takich elementów jak mech, czy przyklejone śmieci. Po oczyszczeniu dachu warto rozłożyć na jego powierzchni siatkę izolacyjną, która dodatkowo wzmocni efekt preparatu oraz posłuży jako dodatkowa warstwa. Kolejnym krokiem jest dokładne nałożenie podkładu i pozostawienie go do wyschnięcia. Dzięki zastosowaniu go będziemy mieli pewność, że nakładamy preparat izolujący na powierzchnię, która się nie wykruszy oraz szybko chwyci kolejny środek. Po takim przygotowaniu dachu pozostaje już tylko nałożyć warstwę właściwą, na przykład DuroDach Top S – powłoka poliuretanowa, dzięki której można uszczelnić dach bez konieczności jego całkowitej wymiany. Jej głównymi zaletami są między innymi wysoka odporność na wilgoć, mróz oraz promienie UV, skuteczność w temperaturze od -40 do 90 stopni, a także równość i szczelność całego systemu. Dodatkowo preparat ten zapewnia gładką i łatwą w czyszczeniu powierzchnie, co znacznie wydłuża żywotność dachu.

Środek jest skuteczny nawet przez 25 lat, co sprawia, że jest to inwestycja na dekady. Jest to także jeden z najskuteczniejszych obecnie sposobów na przywrócenie dachu do stanu użyteczności bez konieczności jego całkowitej wymiany. Należy pamiętać, że przeciekający dach może wywołać poważne problemy z instalacją elektryczną, które mogą zagrozić nie tylko nam, lecz także wszystkim pozostałym użytkownikom budynku.