Hydraulika siłowa idealnym rozwiązaniem dla ciągników.

części do ciągników hydraulika

Hydraulika siłowa jest dziedziną zajmującą się przygotowywaniem i zastosowaniem układów hydraulicznych, czyli zgrupowanych ze sobą części połączonych w taki sposób, by wykorzystywać ciecz hydrauliczną znajdującą się pod ciśnieniem. Układ hydrauliczny i jego działanie oparte jest na wymuszonym przepływie tej właśnie cieczy wykonującej pracę. Ruch zostaje wymuszony poprzez pompę, a energię odbiera siłownik hydrauliczny albo cylindry. Oprócz pompy i siłownika do podstawowych części układów należą filtry, odpowietrzacze, zawory i zbiornik z cieczą hydrauliczną.

 

Od czasów II wojny światowej popularność układów hydraulicznych rosła, ponieważ doskonale współzawodniczą z elektrycznymi czy mechanicznymi odpowiednikami systemów umieszczanych w urządzeniach przemysłowych, rolniczych czy budowlanych. Są wszechstronne i wydajne a do tego dokładne i łatwe w obsłudze. Ich rola jest bardzo ważna. Pełnią w pojeździe funkcję nie mniej ważną niż opony.

Dlatego bardzo często są podporą części do ciągników. Praca na roli wymaga szybkości, nieskomplikowania, ale przede wszystkim siły, siła bowiem jest jedna z najistotniejszych kwestii, jeżeli chodzi o pracę na roli.

Układy hydrauliczne mogą generować siły sięgające od kilku gram do nawet tysięcy ton. Użycie ich jako części do ciągników daje wymierne wyniki. Znalezienie zarówno nowych, jak i używanych części z układem hydraulicznym nie powinno być trudne, gdyż jest to po prostu najbardziej popularny układ we wszelkiego rodzaju ciągnikach w związku z czym, producenci części zamiennych mają w swych ofertach pełen zakres takich części.